Blog

Śpiochy czy pajacyk – na co się zdecydować?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny wiąże się zawsze z wielkim zamieszaniem. Świeżo upieczeni rodzice często nie wiedzą, co jest niezbędnym elementem wyprawki dla noworodka, ponieważ nie mają doświadczenia w opiece nad maluchem. Dużym problemem może być skompletowanie odpowiedniej garderoby dla pociechy, gdyż ubranka dziecięce nie przypominają tych szytych dla dorosłych. Często popełnianym błędem w doborze strojów dla malutkiego dziecka jest wzorowanie się na dorosłej modzie. Fasony, które sprawdzają się w przypadku dorosłych, nie zawsze są odpowiednie dla maluchów.

Czym charakteryzują się śpiochy?

Śpiochy to obowiązkowy element każdej wyprawki. Ubranko to zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Jego krój oraz materiały, z jakich się je szyje, są dostosowane do potrzeb maluchów. Z wyglądu przypominają nieco ogrodniczki, gdyż jest to rodzaj spodni zapinanych napami na ramiączkach. Różnią się od dorosłych ogrodniczek tym, że mają zabudowane stópki osłaniające delikatne stopy przed zimnem oraz zapinanym na napy krokiem. 

Wielką zaletą tego ubranka jest wygoda, jaką zapewnia każdego dnia zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Rozpinane ramiączka ułatwiają przebieranie, a rozpinany w kroku dół zdecydowanie przyspiesza i usprawnia zmianę pieluszki. Dzięki takiej budowie, kiedy przyjdzie czas na zmianę zabrudzonej pieluchy, nie trzeba będzie rozbierać całego malucha. Śpiochy łączy się zazwyczaj z body z krótkimi albo długimi rękawami, które zakłada się pod nie jako warstwę wewnętrzną. W ten sposób można skompletować komfortowe ubranko na każdą porę roku!

Czym charakteryzują się pajacyki niemowlęce?

Pajacyk niemowlęcy to bardziej rozbudowana wersja śpiocha. Jest to jedno ubranko, które zakrywa całe ciało dziecka. Tak jak śpioch ma długie nogawki i zabudowane stopy, ale w przeciwieństwie do niego ma również doszyte rękawy. Może być zapinany na napy albo zamek błyskawiczny. Umożliwia szybkie rozebranie, ubranie i przewinięcie malucha, gdyż zapięcie znajduje się z przodu na całej długości pajacyka oraz w kroku. Sprawdzą się zarówno w roli piżamy, ubranka dziennego, jak i ocieplacza zakładanego na spodenki i kaftanik.

Które ubranko warto kupić?

W szafie najmłodszego członka rodziny nie powinno zabraknąć ani pajacyków, ani śpiochów. Oba te ubranka wyróżniają się niezwykle komfortowym fasonem, który zapewnia wygodę dziecku i jego rodzicom. Kompletując wyprawkę dla noworodka, upewnij się, że masz w niej pajacyki i śpiochy uszyte z delikatnych tkanin odpowiednich dla wrażliwej skóry malca!

0
0