Blog

Czy dziecięce kaftaniki to dobry zamiennik dla body?

Podczas zakupów dla dziecka możemy spotkać się z różnymi rodzajami ubranek. Każdy zakup powinien być jednak przemyślany tak, aby wybrane elementy garderoby zapewniały dziecku wygodę i dbały o komfort rodziców. Jednymi z popularnych rodzajów tych produktów są kaftaniki oraz body. Niektórzy uważają, że mogą być one stosowane zamiennie. Czy to prawda? Co je od siebie różni?

Co różni body dziecięce od kaftaników?

Kaftaniki przypominają klasyczne koszulki dla dzieci, jednak nie są przekładane przez głowę, a zapinane na boku. Dzięki temu możemy je bez trudu założyć dziecku. Tego rodzaju elementy garderoby świetnie pasują do spodenek, a także śpiochów. Możemy je założyć maluszkowi na inne ubrania, w celu zapewniania mu komfortu cieplnego podczas jesiennych czy zimowych spacerów. Dostępne są kaftaniki z rękawami o różnych długościach, co także ułatwia znalezienie modelu dopasowanego do konkretnego zastosowania.

Nieco różnią się od nich klasyczne body niemowlęce. Tego rodzaju produkty nie sięgają jedynie do pasa, a są zapinane w kroku. Dzięki temu skutecznie zabezpieczają plecy maluszka przed zimnem. Oprócz tego podobnie jak kaftaniki mogą być stosowane wraz z innymi ubraniami, m.in. kombinezonami czy spodenkami. Zazwyczaj jednak zakłada się je pod inne elementy garderoby. Właściwie zapięte body się nie wysunie ze spodni, co również wpływa na komfort dziecka.

Wybór ubranka dla dziecka — body czy kaftanik?

Kaftaniki, a także body są niezbędnymi elementami wyprawki maluszka. Nie zawsze mogą się jednak zastępować. Podczas zakupu warto zastanowić się nad tym, jakie cechy są dla nas najważniejsze oraz którego z opisywanych elementów garderoby częściej potrzebujemy. Należy jednak pamiętać, że zarówno jeden produkt, jak i drugi pozwolą na zapewnienie maluszkowi ciepła.

0
0