Blog

Na jakich ubrankach dziecięcych najmniej widać zabrudzenia?

Trudno uchronić ubranka maluszka przed zabrudzeniem. Podczas zabawy czy jedzenia mogą pojawić się na koszulce albo spodenkach trudne do usunięcia plamy. To zupełnie normalne, że maluch podczas poznawania świata się przewróci, a gdy będzie uczyć się samodzielnie jeść, kilka kropel zupy czy sosu skapnie na T-shirt. Warto jednak pamiętać, że nie na wszystkich elementach garderoby zabrudzenia są tak samo widoczne. Jakie modele w takim razie warto wybierać?

Materiał i wzór ubranek — na jakie warianty postawić?

Jeżeli zależy nam na tym, aby plamy były jak najmniej widoczne na elementach garderoby pociechy, dobrze wybrać ubranka dla dzieci w różnokolorowe wzory. Oryginalne printy skutecznie zamaskują zabrudzenia, nawet jeśli nie uda nam się ich od razu usunąć. Oprócz tego polecane są warianty w ciemniejszych odcieniach — na nich mniej widać ewentualne plamy niż na modelach białych. Warto także pamiętać o tym, aby wybierać ubranka dla pociechy z materiałów, które można bez obaw o utratę koloru czy skurczenie lub rozciągnięcie prać w pralce na wyższych temperaturach. Są to m.in. warianty bawełniane.

Jak usuwać plamy z odzieży dziecięcej?

Jeżeli chcemy pozbyć się trudnych plam z ubranek swojego dziecka, powinniśmy pamiętać, aby zacząć jak najszybciej — zwiększy to prawdopodobieństwo, że po zabrudzeniach nie pozostaną ślady. Warto także pamiętać, aby zamiast środków chemicznych wykorzystywać naturalne produkty, ponieważ te pierwsze mogą podrażniać delikatną skórę pociechy.

Dobrze podczas czyszczenia stosować płyn do naczyń oraz sól, które pozwalają na usunięcie wielu uporczywych plam. Zabrudzenia np. z błota możemy również najpierw oczyścić szczoteczką. Po wstępnym usunięciu zanieczyszczeń dobrze wyprać ubranka w specjalnych, hipoalergicznych środkach.

0
0