Blog

Jak znaleźć dobre ubranka dla wcześniaka?

Wcześniakiem nazywamy dziecko, które urodziło się zbyt wcześnie – przed przewidywanym terminem porodu, zazwyczaj pomiędzy 22 a 37 tygodniem ciąży. Wcześniactwo wiąże się z wieloma problemami medycznymi i pielęgnacyjnymi. Rodzicom może sprawiać trudność również znalezienie odpowiednich ubranek dla tak małego dziecka. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Ci, gdzie szukać dobrych ubranek dla dzieci, które przyszły na świat wcześniej, niż się tego spodziewano!

Czym powinny się charakteryzować ubranka dla wcześniaków?

Ubranka dla wcześniaków powinny być przede wszystkim dopasowane do ich rozmiarów, a więc muszą być mniejsze od klasycznych ubranek noworodkowych. Kiedy przedwcześnie urodzone dziecko może opuścić inkubator, potrzebne stają się wygodne i bezpieczne ubranka, w które je ubierzesz. Pamiętaj, że wcześniaki mają wyjątkowo wrażliwą skórę, dlatego wszystkie ubranka muszą być uszyte z delikatnych i naturalnych tkanin, które nie będą jej podrażniać

Najwyższej jakości materiały zapewnią także odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra będzie mogła swobodnie oddychać i nie powstaną na niej bolesne odparzenia. Zwróć uwagę, aby wewnętrzne szwy w ubrankach nie były zbyt wydatne, a metki wystające – takie elementy stroju mogą powodować powstawanie uszkodzeń na delikatnej skórze Twojego dziecka. Ubranka dla wcześniaków nie mogą mieć żadnych wystających części ani dekoracyjnych aplikacji. Dobrze, jeżeli będą rozciągliwe, ponieważ tylko w ten sposób będziesz mieć gwarancję, że maluch ma zapewnioną odpowiednią swobodę ruchów. Zwróć również uwagę na sposób zapinania – najwygodniejszym rozwiązaniem są zapięcia umiejscowione z przodu lub na ramionach.

Gdzie kupić dobre ubranka dla wcześniaka?

Ubranek dla wcześniaków szukaj w sklepach z odzieżą dla niemowląt. W naszym sklepie znajdziesz wygodne body, pajacyki, półśpioszki i czapeczki kąpielowe w komplecie z rękawiczkami niedrapkami. Dostępne są w malutkich rozmiarach doskonale dopasowanych do budowy wcześniaków i wykonane z najwyższej jakości naturalnych tkanin.

0
0