Blog

Różnice między śpiochami a półśpiochami

W wyprawce dla niemowlaka nie powinno zabraknąć odpowiednich ubranek. Obecnie możemy wybierać spośród wielu ich rodzajów. Do jednych z najpopularniejszych należą śpiochy oraz półśpiochy. Nie każdy wie jednak, czym się od siebie różnią. Które z nich warto kupić swojemu maluszkowi? Czym się kierować przy ich wyborze?

Co odróżnia półśpiochy od śpiochów dla dzieci?

Klasyczne śpioszki dla niemowląt to ubranka, które zakrywają całe nóżki maluszka, łącznie ze stópkami. Właśnie dlatego są one szczególnie polecane w przypadku dzieci nieprzepadających za zakładaniem skarpetek. Oprócz tego taki element garderoby zasłania plecy i brzuszek pociechy, jednak w przeciwieństwie do pajacyków, z którymi śpioszki nierzadko są mylone — nie ma rękawów. Opisywane ubranko może stworzyć doskonały komplet z body niemowlęcym, koszulką albo kaftanikiem. Warto również wspomnieć, że z reguły zapina się go na ramionach albo w kroku.

Półśpiochy to elementy garderoby przypominające nieco spodenki, jednak zakrywające stópki dziecka. Możemy je założyć maluszkowi do bluzeczki albo body z długim rękawem. Sprawdzą się w przypadku pociech, dla których klasyczne śpioszki są niewygodne. Warto jednak pamiętać, że przy ich wyborze musimy pamięć o właściwym osłonięciu plecków maluszka.

Na co zwrócić uwagę przy kompletowaniu garderoby malucha?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na śpiochy czy półśpiochy, musimy pamiętać o tym, aby przy zakupie sprawdzić, z jakiego materiału zostały wykonane. Dobrze, jeżeli będzie to bawełna, ponieważ materiał ten pozwala skórze oddychać, a dzięki temu zapewnia maluszkowi komfort. Ponadto należy dopasować właściwy rozmiar ubranka, ponieważ modele za małe lub za duże będą dla pociechy niewygodne. Warto też upewnić się, że zapięcia ubranek są w pełni bezpieczne.

0
0