Blog

Czy ubranka z guzikami są bezpieczne dla niemowląt?

Dobór odpowiednich ubranek dla niemowlaka jest niezwykle ważny dla zapewnienia mu bezpieczeństwa. Wbrew pozorom wiele elementów, które mogą wydawać się nieszkodliwe, nierzadko zagraża dziecku. Warto więc przemyśleć wybór odpowiednich produktów podczas kompletowania wyprawki dla maluszka. Jednym z najczęściej zadawanych przez opiekunów pytań jest to dotyczące bezpieczeństwa modeli zapinanych na guziki. Czy niemowlęta mogą je nosić?

Czy niemowlęta powinny nosić ubranka z guzikami?

Guziki, podobnie jak cekiny czy różnego rodzaju przypinki są elementami, które mogą odpaść z ubranek. Gdy tak się stanie, maluszek prawdopodobnie je złapie i włoży do buzi, co nierzadko grozi zadławieniem. W związku z tym elementy garderoby zapinane z wykorzystaniem guzików nie są polecane dla niemowląt. Oprócz tego takie ubranka okazują często niewygodne, ponieważ podczas snu twarde elementy wbijają się w delikatne ciało dziecka.

Zamiast tego rodzaju elementów garderoby warto wybrać ubranka niemowlęce zapinane na napy, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo maluszka. Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrane produkty były czymś ozdobione, możemy zainwestować w produkty w estetyczne wzory lub zabawne nadruki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie ubranek dla niemowlaka?

Warto pamiętać o tym, że podczas poszukiwania idealnych ubranek dla dziecka należy zwrócić uwagę nie tylko na to, w jaki sposób są zapinane, lecz także na kilka innych kwestii. Ważny jest m.in. materiał, z którego zostały wykonane. Najlepiej sprawdzają się warianty z naturalnych, pozwalających skórze oddychać tkanin. Oprócz tego musimy pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru, ponieważ zbyt małe lub za duże ubranka będą dla niemowlaka niewygodne. Dobrze także sprawdzić, czy sposób zakładania wybranych modeli jest łatwy.

0
0