Blog

Rodzaje dziecięcych body. Które z nich warto wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ubranek dla dzieci. Z tego powodu świeżo upieczeni rodzice często mają spory problem z wyborem ciuszków dla swojej pociechy. Mianowicie przy wyborze odpowiedniego kompletu muszą się kierować nie tylko wyglądem ubranka, ale przede wszystkim jego jakością. Każdemu rodzicowi zależy głównie na tym, aby jego dziecko czuło się komfortowo, dlatego wybiera ciuszki wykonane z najwyższej jakości materiałów, które nie podrażniają skóry i nie uczulają. Oprócz tego liczy się też to, by dziecko mogło się swobodnie poruszać, dlatego ubranka nie mogą być zbyt opięte ani ciasne. Idealnym rozwiązaniem są wygodne body niemowlęce, które ze względu na różnorodność rodzajów mogą być noszone zarówno w pierwszych dniach życiach, jak i w późniejszym okresie niemowlęcym.

Jakie wyróżnia się rodzaje body?

Najbardziej znanym rodzajem body jest klasyczny bodziak wkładany przez głowę i zapinany w kroku. Taki krój ułatwia przebieranie dziecka oraz eliminuje konieczność całkowitego rozbierania maluszka w trakcie zmiany pieluchy. Ponadto ubranko nie podwija się w czasie wykonywania ruchów przez bobasa, chroniąc jego plecki i brzuszek przed odkrywaniem. Body nie ma nogawek, natomiast rękawki może mieć różnej długości. W sklepach znaleźć można body z krótkim i długim rękawkiem, body na ramiączkach lub też body bez rękawków. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest od temperatury i pory roku. Tym samym body na ramiączkach i na krótki rękaw sprawdzają się latem i jako baza pod zimowe ubranka, z kolei bodziaki na długi rękaw są idealnym rozwiązaniem na chłodniejsze dni.

Innym rodzajem body są śpiochy, które charakteryzują się tym, że mają długie nogawki z zakrytymi stopami, a nie mają rękawków, przez co przypominają ogrodniczki. Są one zapinane w kroku, ale dodatkowo mają rozpinane nogawki, co również ułatwia zmianę pieluchy. Nieznaczną modyfikacją śpiochów jest pajacyk, czyli body z długimi rękawami i długimi nogawkami. Ten rodzaj ubranka może być zapinany z przodu przez całą długość lub z boku. Odpinane są również nogawki. Śpiochy i pajacyki najczęściej pełnią funkcję piżamek, ale dobrze spisują się także w zimowym sezonie. Ostatnim rodzajem bodziaków jest tzw. rampers, czyli wersja body z krótkimi rękawkami i krótkimi nogawkami. Ten rodzaj bodziaka jest bardzo praktyczny i tak jak jego klasyczna wersja może być bazą dla wielu dziecięcych stylizacji.

Który rodzaj body jest najlepszy dla maluszka?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który rodzaj body jest najlepszy. Mianowicie wszystko zależy od preferencji rodziców oraz komfortu dziecka. Dużą rolę może odgrywać też wiek maluszka. W pierwszych dniach życia dziecka rodzice najchętniej sięgają po klasyczne bodziaki lub body kopertowe, które są rozpinane przez całą długość ubranka, dzięki czemu nie trzeba wkładać ich przez głowę. Taki wybór zdecydowanie ułatwia przebieranie noworodka i chroni jego niestabilną główkę. W przypadku starszych dzieci rodzice mogą zdecydować się na każdy rodzaj body. Niemniej jednak klasyczny bodziak to must have każdej mamy, gdyż można go wykorzystywać na różne sposoby niezależnie od pory roku. Śpiochy i pajacyki są wybierane znacznie rzadziej, aczkolwiek w chłodniejsze dni są niezastąpione.

0
0