Blog

Pierwsze urodzinki. Ubranka idealne na prezent

Narodziny dziecka to wydarzenie, do którego trzeba się przygotować. Poza oczywistymi rzeczami jak łóżeczko, czy wózek dużym problemem i wydatkiem dla opiekunów maleństwa z całą pewnością jest tzw. wyprawka, czyli ubranka na pierwszy rok życia. O ile skompletowanie pierwszych ciuszków jest w miarę proste, dzięki dostępnym w sieci rozpiskom dla przyszłych mam, im dziecko starsze okazuje się, że ubranka „kurczą się” w astronomicznym wręcz tempie. Będąc zaproszonym na pierwsze urodzinki dobrym pomysłem i zarazem idealną pamiątką będą ubranka dziecięce.

Jaki rozmiar ubranek wybrać dla roczniaka?

O ile szykując ubranka dla noworodka, zwykle szykuje się po parę ubranek 56 do 62, o tyle dla roczniaka warto kupić większe rozmiary. Dla dzieci na tym etapie rozwoju zalecamy ubranka w rozmiarze 80, 86. Dzieci rosną naprawdę szybko, dlatego kupowanie mniejszych kompletów odzieży może spowodować, że maluch nie zdąży ich założyć na siebie.

Nie warto przejmować się, że wręczając komplet śpioszków, czy kaftanik jest przyduży w dniu uroczystości, nim minie miesiąc dwa, z całą pewnością będzie akurat, a kupiony na „tu i teraz” spowodowałby, że ani maluch, ani osoba wręczająca podarunek nie nacieszyłyby się wyglądem dziecięcia w stylowym ubranku.

Jaki rodzaj odzieży nadaje się na prezent?

Odzież dla małego dziecka można podzielić na śpioszki, kaftaniki, body, czy sweterki. Niezwykle praktyczne dla mamy i wygodne dla malucha są różnego rodzaju body, czyli koszulki z zapięciem w kroku, które idealnie stabilizują pieluchę, jednocześnie chroniąc malucha przed wychłodzeniem, czy też skręcaniem się koszulki. Maluszki są niezwykle ruchliwe, dlatego ubranka na pierwsze urodzinki powinny być wysokiej jakości i jednocześnie funkcjonalne.

Dzięki ciekawym kolorom i graficznym ozdobom szybko można dopasować odzież dla dziewczynki, czy chłopczyka. Co ważne nasze ubranka zawierają unikalne dedykacje, które w porównaniu z wysokiej jakości użytej do produkcji bawełny, niepodrażniającej delikatnej skóry dziecka – stanowią wymarzony prezent dla każdego malucha i jego mamy.

0
0