Blog

Czym są dziecięce pajacyki i kiedy je zakładać?

Skompletowanie wyprawki dla małego dziecka może być kłopotliwe, zwłaszcza dla początkujących rodziców. Ilość dostępnych rodzajów ubranek przyprawia o zawrót głowy, a różnice między poszczególnymi częściami dziecięcej garderoby wcale nie są oczywiste. Jedną z obowiązkowych pozycji będą pajacyki dla niemowląt i małych dzieci. Nie tylko oferują wiele wygody dziecku, ale również są bardzo lubiane przez rodziców. Przekonajmy się dlaczego.

Dziecięce pajacyki – co to takiego?

Dziecięce pajacyki są zwykle przez początkujących rodziców nazywane „śpiochami” i często z nimi mylone. Choć dziecko z pewnością nie raz będzie spało ubrane w pajacyki, to są one czymś innym niż śpiochy. Pajacyk dziecięcy to rodzaj kombinezonu, który okrywa niemal całe ciało, ponieważ wiele z nich wyposażonych jest w kaptury. Pajacyki mają długie nogawki ze stópkami, a także długie rękawy. Można je zakładać na inne części garderoby, jednak bardzo często używa się tylko ich. Klasyczne śpiochy nie mają rękawów i są zapinane na ramionach, a wkładane od dołu. Pajacyk jest rozpinany na długości całego tułowia. Zapięcie jest albo umieszczone na środku, albo asymetrycznie po jednej ze stron, sięgając aż do stópek.

Dlaczego warto wybierać pajacyki?

Pajacyki wygrywają swoją wielką praktycznością. Zapewniają dziecku niezwykle wysoki komfort. W przeciwieństwie do koszulek nie zawijają się ani nie przemieszczają. Dają bardzo dobrą ochronę przed chłodem, a przy tym ich krój znakomicie ułatwia ubieranie dziecka. Długie rozpięcia pozwalają na szybkie przebranie dziecka lub wymianę pieluszki. Pajacyki są zapinane na zamki błyskawiczne albo na wygodne w zapinaniu kapy. Wielu rodziców wybiera tę drugą wersję z obawy o to, że pasek materiału zabezpieczający suwak będzie dla dziecka mniej wygodny. Największym powodzeniem cieszą się pajacyki zapinane z przodu. Pajacyki są dostępne zarówno jako ubranie wierzchnie, nakładane na body czy koszulkę – warto tu zdecydować się np. na wykonane z weluru – jak i w wersjach przeznaczonych do ubierania bezpośrednio na pieluszkę.

0
0