Blog

Moda przedszkolna. W co ubierać dziecko w wieku 3-6?

Uczęszczanie dzieci do przedszkola to nie tylko obowiązek zapewnienia maluchom odpowiedniej do wieku wyprawki edukacyjnej, ale też właściwe skompletowanie odzieży i tej na zmianę i tej na co dzień. Jak ubierać dzieci do przedszkola?

Moda, wygoda i praktyczność

Choć wydaje się to niemożliwe na pierwszy rzut oka, to odpowiednio dobierając poszczególne elementy garderoby dziecięcej można zyskać praktyczne, wygodne i modne propozycje ubrań do przedszkola i na co dzień. Ważną kwestią, związaną ze strojem przedszkolnym jest dobór odzieży tak, aby była ona dostosowana do umiejętności i wieku dziecka. Chodzi o to, aby potrafiło się ono samodzielnie ubrać, by nie miało problemu z zatrzaskami, sznurowadłami, guziczkami na plecach czy golfami, skoro jeszcze nie nauczyło się zakładać i zdejmować tego typu ubrań.

Oferta sklepów specjalizujących się tak jak my w sprzedaży wysokiej jakości odzieży dla dzieci przedszkolnych, nastawiona jest przede wszystkim na oferowanie rodzicom i opiekunom ubrań wygodnych, zgodnych obecnymi trendami modowymi, ale też trwałych, odpornych na zniszczenie. Modne jeansy zostawmy na wspólne wyjścia, dziecku dajmy swobodę.

Jakie ubrania sprawdzą się w przedszkolu?

Dobrą praktyką jest ubieranie dziecka na cebulkę. Warto, aby pod długim rękawkiem dziecko miało podkoszulek, który posłuży za krótki rękawek jak zgrzeje się podczas zabaw ruchowych, oraz w drugą stronę: zawsze dobrze by była na podorędziu bluza. Dzięki niej zwłaszcza w okresie przedwiosennym i wczesną jesienią unikniemy przegrzania dziecka w momencie, kiedy będzie za ciepło by wyjść na plac zabaw w kurtce, a jednocześnie za chłodno by biegać w samej bluzeczce.

Kupując czy to spódniczki, bluzeczki, legginsy czy dresy warto dobierać je tak, aby pasowały do siebie w każdym połączeniu. Dzięki temu unikniemy sporu nieporozumień porannych podczas doboru stylizacji do przedszkola. Cokolwiek dziecko nie wybierze, poszczególne elementy garderoby będą pasować do siebie.

0
0