Blog

Letnie nakrycia głowy polecane dla maluchów

O nakryciu głowy dziecka trzeba pamiętać nie tylko zimą czy jesienią, gdy temperatura na zewnątrz spada, lecz także latem. Wtedy jego zadaniem jest zabezpieczenie główki maluszka przed promieniami słońca i przegrzaniem. Aby jednak mogło właściwie spełniać swoje zadanie, konieczne okazuje się znalezienie odpowiedniego modelu czapki. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania nakrycia głowy dla dziecka?

Dlaczego trzeba zadbać o wybór odpowiedniego nakrycia głowy dla maluszka?

Ochrona głowy maluszka przed słońcem jest bardzo ważna. Trzeba mieć na uwadze, że dziecko ma delikatniejszą skórę niż dorosły, więc znacznie szybciej może ulec poparzeniu. Oprócz tego pociecha jest bardziej narażona na udar słoneczny. Warto jednak mieć na uwadze, że nakrycie głowy należy zakładać wyłącznie, gdy zajdzie taka potrzeba, a więc wtedy, kiedy maluch nie przebywa w cieniu.

Jakie nakrycie głowy wybrać dla dziecka na lato?

Poszukując odpowiedniego nakrycia głowy dla dziecka, należy pamiętać, że podobnie jak wszystkie inne ubranka dla dzieci powinno być ono wygodne dla malucha i lekkie. Dzięki temu pociecha spokojnie zaśnie i będzie mogła się swobodnie bawić. Oprócz tego dobrze wybrać model wykonany z przewiewnego materiału, który dobrze odprowadza wilgoć. To da nam pewność, że główka dziecka nie będzie się nadmiernie pocić. Doskonale zdają egzamin więc warianty bawełniane.

Należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na rozmiar czapki oraz jej przeznaczenie. Inne modele sprawdzą się u niemowląt, a inne u nieco starszych dzieci. Obecnie można wybierać spośród klasycznych modeli, a także chust czy też wariantów z daszkiem, które dodatkowo chronią oczy malucha. Warto podkreślić, że tak jak zostało wspomniane, czapka może również pełnić funkcję uzupełnienia stroju dziecka.

0
0