Blog

Czym są rampersy i jaką rolę odgrywają w niemowlęcej garderobie?

Przygotowanie wyprawki dla maluszka to dla wielu rodziców poważne wyzwanie. Zakup wszystkich niezbędnych akcesoriów oraz ubranek jest jednak bardzo ważny. Odzież, której nie powinno zabraknąć w szafie pociechy to m.in. rampersy, przeznaczone do noszenia przez niemowlę latem. Co je wyróżnia? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Rampers niemowlęcy — co to jest?

Mianem rampersów określa się odzież dla niemowląt przypominającą nieco klasyczne pajacyki dla dzieci. W przeciwieństwie do nich opisywane części garderoby są jednak najczęściej pozbawione nogawek oraz rękawków, dlatego świetnie zdają egzamin latem, gdy temperatura na dworze jest wysoka. Ponadto z reguły wykonuje się je z przewiewnych, cienkich materiałów, dzięki czemu maluszek ma zapewniony komfort cieplny.

Warto podkreślić, że rampersy niemowlęce są niezwykle wygodne dla maluszka, a co za tym idzie, dziecko może nosić je w dzień, np. podczas spacerów do parku, jak i w nocy. Warto także podkreślić, że są jednoczęściowe, a co za tym idzie, ich zakładanie jest niezwykle proste, szczególnie że mamy do wyboru warianty zapinane na różne sposoby.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu rampersów dla swojego dziecka?

Na rynku można znaleźć wiele różnych rampersów. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane. Tak jak zostało wspomniane, tego rodzaju ubrania dziecko nosi z reguły latem, dlatego dobrze wybierać modele z przewiewnych, pochłaniających wilgoć materiałów takich jak bawełna. Dodatkowo warto zadbać o to, aby wybrany rampers był trwały, ponieważ dzięki temu nawet po wielu praniach będzie się dobrze prezentować. Należy także podkreślić, że rampersy znajdziemy w wielu odmiennych kolorach oraz wzorach, co pozwala zadbać o to, aby maluszek zawsze wyglądał doskonale.

0
0