Blog

Jak i w czym prać ubranka dla noworodka?

Dziecko rodzi się z nie do końca wykształconymi wszystkimi funkcjami skóry. Z tego powodu wymaga ona specjalnej pielęgnacji oraz ochrony. Wszystko, z czym ma ona kontakt, powinno być bezpieczne, by nie narażać jej na niepotrzebne podrażnienia oraz nie wywoływać stanów zapalnych skóry. Dotyczy to także ubrań maluszka. Wszak mają one stały kontakt ze skórą. W czym je prać, by detergent nie wywoływać podrażnień skóry noworodka?

Delikatne środki piorące

Biorąc pod uwagę delikatną skórę malucha, producenci detergentów do prania, tworzą specjalne, delikatne płyny i proszki do ubrań maluszków. Są one pozbawione substancji potencjalnie alergennych, mogących wywoływać podrażnienia. Także skład zapachowy takich produktów jest inny, bardziej subtelny, by nie dominował na ubrankach niemowlęcych. Substancje chemiczne w takich proszkach i płynach występują w mniejszym stężeniu, przez co są bardziej delikatne. W przypadku dzieci podatnych na ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień skórnych warto zastosować jeszcze bardziej delikatne rozwiązanie, jakim są płatki mydlane. Bezpieczniej jest je jednak stosować do prania ręcznego ze względu na możliwość zanieczyszczenia nimi pralki. To bardzo skuteczny i subtelny środek piorący, bezpieczny dla skóry niemowlęcia. Stosując płyny i proszki do prania dla niemowląt, warto dodatkowo płukać pranie przed odwirowaniem, by zmniejszyć pozostającą na ubrankach ilość detergentów. Nawet jeśli są one łagodne i delikatne.

Rozwiązania naturalne i ekologiczne

Aktualny trend stosowania naturalnych kosmetyków i detergentów, sprawił, że sięgamy po to, czym obdarza nas natura. Okazuje się, że łupiny orzechów są bardzo dobrym środkiem piorącym, dzięki zawartości saponin, mających działanie myjące i odtłuszczające. Co więcej, łupiny orzechów, w połączeniu z gorącą wodą, tworzą wywar o działaniu kojącym i łagodzącym dla skóry. Trzeba jednak pamiętać, że pranie w łupinach orzechów ma swoje ograniczenia. Orzechy nie wywabią plam, a także mogą powodować szarzenie jasnych ubrań. Z drugiej strony, dzięki tej delikatności sprawiają, że kolory nie blakną. Są bardzo wydajne i całkowicie ekologiczne. Dobre dla skóry noworodka i dla środowiska.

Czy trzeba prać nowe ubrania?

Wiele młodych mam zastanawia się, czy nowe ubranka należy prać. Odpowiedź brzmi: tak. Każda rzecz przechodzi przez proces produkcyjny – z rąk do rąk. Choć zachowana jest najwyższa higiena podczas produkcji, warto przed nałożeniem dziecku ubranka, wyprać je, aby pozbyć się drobnych zanieczyszczeń. Skóra malucha jest wrażliwa, dlatego nie ma potrzeby narażać jej na potencjalne zanieczyszczenie. Wystarczy wyprać nową rzecz w delikatnym detergencie.

0
0