Blog

Dobór ubranek dla dziecka alergicznego. Na co zwracać uwagę?

Dziecko cierpiące z powodu alergii skórnej, wziewnej lub pokarmowej dużo częściej odczuwa dyskomfort niż jego rówieśnicy. Jego skóra jest delikatniejsza i bardziej podatna na otarcia i odparzenia.

Zazwyczaj dziecko alergiczne reaguje swędzeniem lub wysypką na obecność pyłków roślin, kurzu, na faktury tkanin i składniki włókien, z których uszyta jest odzież. Co jeszcze warto wiedzieć na temat ubranek dla małych i większych alergików? Z naszego wpisu dowiecie się Państwo, na co należy zwracać szczególną uwagę, kompletując garderobę dziecka ze skłonnościami do alergii. Zapraszamy do lektury.

Ubrania dla niemowląt i małych dzieci – istotne szczegóły

Kluczowe znaczenie przy wyborze ubranek dla niemowląt ma skład tkaniny, z której zostały wykonane. Z uwagi na to, że niemowlęca skóra łatwo ulega odparzeniom, ubranka powinny być przewiewne i uszyte z czystej bawełny, najlepiej bio bawełny lub przędzy bambusowej. Warto mieć na uwadze, że mali alergicy mogą również zareagować wysypką na kontakt z zapięciami z niklu oraz na niektóre barwniki do tkanin, szczególnie na bardzo intensywne odcienie.

Ponadto istnieje ryzyko, że jeśli idąc za modą, zdecydujemy się ubrać nasze maleństwo ze skłonnościami do atopowego zapalenia skóry, np. w body niemowlęce z nadrukiem z folii fleks lub flock, to zaburzona zostanie termo wentylacja. Dziecko będzie się częściej pocić w miejscach nadruku, może też nabawić się odparzenia lub potówek.  

Dlatego w przypadku najmniejszych klientów ze specjalnymi potrzebami, zachęcamy do wyboru ubranek bez nadruków. W naszej ofercie znajdziecie Państwo body w delikatnych pastelowych kolorach, zapinane na dwie bezniklowe napki w kroczku, przewiewne piżamki i pajacyki oraz wiele innych atrakcyjnych propozycji. Dodatkowym atutem naszych ubranek jest to, że zamiast tradycyjnej wszywanej metki, posiadają metkę wklejaną, która po usunięciu nie drażni delikatnej skóry dziecka. Jest to niezwykle istotne w przypadku dzieci narażonych na dyskomfort z powodu odczynów alergicznych.

0
0