Blog

Co robić z ubrankami z których wyrosło dziecko?

Maluszki bardzo szybko wyrastają ze swoich ubranek. Zdarza się, że w ciągu miesiąca dziecko zmienia rozmiar na większy. Rodzice zadają sobie wtedy zazwyczaj pytanie, co można zrobić z elementami garderoby, których pociecha już nie założy. Sposobów na danie im drugiego życia jest kilka. Jakich?

Czy warto sprzedawać za małe ubranka?

Najczęściej rodzice decydują się na sprzedaż produktów, z których wyrosło ich dziecko. Jeżeli kupujemy ubranka dziecięce wykonane z wysokiej jakości tkanin, nawet jeśli maluch często je zakładał, nie są prawdopodobnie zniszczone. Warto w takim przypadku zapytać znajomych, czy nikt z nich nie potrzebuje dodatkowych ubrań. Dobrze również zamieścić ogłoszenie o sprzedaży w internecie na przeznaczonych do tego stronach lub w mediach społecznościowych. Dzięki temu rozwiązaniu odzyskamy część wydanych pieniędzy, które później można przeznaczyć na nowe elementy garderoby.

Jakie są inne sposoby na danie drugiego życia ubrankom pociechy?

Sprzedaż ubranek to jednak nie wszystko. Jeśli panujemy kolejne dziecko, możemy zostawić śpioszki, spodenki czy bluzeczki, które ubierze młodsze rodzeństwo pociechy. Jeżeli natomiast zależy nam na tym, aby zrobić przy okazji coś dobrego, zabierzmy nieużywane rzeczy maluszka do domu dziecka czy miejsc zajmujących się pomocą np. samotnym rodzicom. Bez wątpienia osoby z mniejszymi możliwościami finansowymi docenią ten gest.

Ubranka dla malucha wiele osób również przerabia. Jeśli mamy takie zdolności, możemy wykorzystać otrzymane z nich fragmenty materiału np. pokryte nadrukami do uszycia innych elementów garderoby. W tym przypadku najważniejsza jest kreatywność. Ważne jedynie, aby nieużywane już ubrania nie trafiały pod inne rzeczy w szafie, gdzie zostaną niezauważone, a przez to nie będą ponownie wykorzystane.

0
0