Blog

Czy warto kupować dziecku odzież z bambusa?

Odzież oddychająca to dość popularny rodzaj ubrań, po który sięgają osoby uprawiające różnego rodzaju aktywność fizyczną, czy też sport. Coraz częściej ostatnimi laty możemy spotkać się w ofercie producentów odzieży dla dzieci wybory z taniny bambusowej. Na czym polega jej fenomen? Czy warto kupować dzieciom odzież z bambusa?

Czym jest tkanina bambusowa?

Tkanina bambusowa pozyskiwana jest z roślin bambusowych. Ich charakterystyczną cechą jest znacznie większe pochłanianie dwutlenku węgla i wydzielanie o 30% więcej tlenu niż inne rośliny i charakteryzuje się dość szybkim przyrostem. Materiał ten w porównaniu z bawełną odznacza się wyjątkową miękkością w dotyku przypominającą jedwab. Przyglądając się jego strukturze, można zobaczyć w nim wiele mikroporów, który ma dużą chłonność wody przy jednocześnie wysokich właściwościach antybakteryjnych i antygrzybiczych. Popularność tej tkaniny wynika z jeszcze jednej właściwości otóż, odzież z bambusa odporna jest na brzydkie zapachy, a przez jego właściwości termoregulacyjne w gorące dni daje poczucie chłodu, a zimą daje ciepło.

Dlaczego tkanina bambusowa sprawdzi się w odzieży dla dzieci?

Odzież z bambusa dla dzieci to świetny wybór na każdą porę roku. Ubranka takie są nie tylko miłe w dotyku, ale odznaczają się wysoką funkcjonalnością. Idealnie nadają się dla dzieci z wrażliwą skórą. Są to wyjątkowo miękkie wyroby dzianinowe, które nie podrażniają skóry dziecka, jednocześnie mają właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne.  Dodatkowo nie przyciągają kurzu i roztoczy, dlatego często wybierane są przez mamy dzieci z atopowym zapaleniem skóry i alergią.

Ubrania dla dzieci z tkaniny bambusowej powinny być oznaczone stosownymi certyfikatami bezpieczeństwa typu międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX Standard 100 lub polski Bezpieczny dla dziecka oraz Bezpieczny dla niemowląt. Kupując odzież z zagranicy, trzeba pamiętać, że mimo naturalnego pochodzenia część z nich nazywa tkaninę wiskozą z bambusa.

0
0